HvitmuggostChamois d'Or

Skriv utLast ned
Chamois d'Or
Chamois d'Or 

Chamois d´Or er en myk hvitmuggost med en fin hvit skorpe. Den har en naturlig, frisk og kremaktig smak. Chamois d´Or er en naturtro ost fra området Vosges i Nordøst-Frankrike.

Bruksområder

Egner seg godt i ostefat, som snacks eller dessert. Prøv den gjerne sammen med en skive spekeskinke for å få full glede av den gode smaken.

Drikke
Til denne type hvitmugg anbefales gjerne røde viner. Prøv en god Chianti, eller en Valpolicella, eller viner basert på druen Cabernet Sauvignon. En hvitvin med mye karakter kan også anbefales. Riesling, en fruktig Chardonnay, Côte de Jura eller Arbois er bra alternativer. Til smaksrike, myke oster kan det serveres sterkt, maltpreget øl. Mørke og søte ølsorter fra Danmark eller kraftige ale fra Skottland og England egner seg godt.

Tilbehør
Søte frukter og bær
Tørket frukt
Usaltede nøtter
Eplemos
Aprikossyltetøy
Akasiehonning
Kremet Balsamico
Godt brød

Ingredienser
Pasteurisert kumelk og fløte, salt og løpe. (2,4 kg har mikrobiell løpe.)

Næringsinnhold per 100 g
Energi 1438 kJ (356 kcal), protein 17 g, karbohydrat 0 g, fett 31 g.

Pakning
200 g og 2,4 kg

Oppskrifter
Ostefat
Høstpizza med 4 oster
Ostefondue

Produsent (1)
Bongrain, Frankrike